Vysoký výkon mini čelovky Fenix HM50R oceníte nielen na jeseň

Babie leto sa pominulo a je tu jeseň. My ale vieme, ako vaše aktivity zvládnete v nasledujúcom období bez obáv z tmy. Fenix predstavuje nezdolného bojovníka s tmou, ľahkú čelovku HM50R s micro-USB nabíjaním, výkonom 500 lúmenov a špeciálnou funkciou predlžujúcou výdrž.

Skombinovať nízku váhu čelovky a dostatočnú kapacitu akumulátorov je orieškom nielen pre bežcov, ale predovšetkým pre konštruktérov ľahkých a výkonných outdoorových čeloviek. Vývojári Fenix si požiadavky svojich zákazníkov vzali za svoje. Inšpirovali sa predajným úspechom modelu HL50 a na jej základe vytvorili nový koncept čelovky obohatený o USB nabíjanie a praktickú funkciu predĺžujúcu výdrž. Pri dlhšom použití novej čelovky Fenix HM50R v režime turbo (500 lúmenov), vysokom (130 lúmenov) a strednom (30 lúmenov) elektronika plynule znižuje výkon v malých krokoch, aby bola dosiahnutá maximálna možná doba svietenia. Pri zachovaní miniatúrnych rozmerov a s váhou len 80 gramov vám vďaka tomu môže slúžiť v teréne s použitím batérie CR123A až po dobu 123 hodín. Li-ion akumulátor typu 16340 s kapacitou 700 mAh síce ponúkne o niečo málo kratšiu výdrž 90 hodín, ale môžete si ho samozrejme kedykoľvek dobiť prostredníctvom micro-USB portu priamo v čelovke – nabíjačkou na mobil, z notebooku alebo aj v aute. Na cesty a do terénu si dnes čoraz viac ľudí berie aj POWERBANK, či solárne panely. Možností nabitia je teda skutočne veľa. Ak by ste napriek tomu na cestách nemali pri ruke zdroj elektrickej energie na dobíjanie, môžete alternatívne použiť už spomínanú jednorazovú batériu CR123A.

Dosvit až 80 metrov je u takto malej čelovky tiež prekvapujúci. Vďačí za to špičkovej LED XM-L2 U2 americkej firmy Cree. Spomínaný výkon, dosvit a výdrž sú plne dostačujúce nielen pre všetkých aktívnych športovcov, outdooristov, lezcov, ale rovnako tak rybárov, poľovníkov a vodákov. Počas dlhých nocí v nasledujúcich mesiacoch čelovku s týmito parametrami oceníte aj v okolí domu, na zvýšenie osobnej bezpečnosti pri večerných prechádzkach, alebo v aute pre prípady neočakávaných udalostí. V povinnej výbave auta síce príručné svetlo nenájdete, ale pri prípadnej výmene pneumatiky vo večerných hodinách budete jej prítomnosti nevyjadriteľne vďační. Čelovku navyše pri sebe môžete nosiť bez obáv z jej poškodenia. Vďaka precíznej celokovovej konštrukcii je Fenix HM50R plne nárazuvzdorná a vodotesná pri ponorení až do hĺbky 2 metre pod vodu. Vďaka týmto parametrom sa jej otvárajú možnosti na vyžitie v radoch profesionálov ako sú lekári a záchranári, ktorí na výkon svojho povolania často potrebujú mať po ruke ľahké a spoľahlivé mobilné svetlo. Zdanlivé maličkosti, ako je reflexný popruh a možnosť vybrať čelovku z držiaka a použiť ju ako ručné svietidlo všestrannosť čelovky Fenix HM50R ešte viac rozširujú.

Dlhodobí priaznivci značky Fenix sú zvyknutí na konštrukciu formou skokového znižovania svetelného výkonu. Ten zaručuje stabilný svetelný výkon po predvídateľný časový úsek adekvátny kapacite batérie. Nový model čelovky Fenix HM50R vychádza v ústrety požiadavkám užívateľov, ktorí požadujú viacmenej bezstarostné použitie čelovky. Počas pohybu v teréne priebežne sa znižujúci výkon ani nezaznamenáte a dosiahnete tak nadštandardnú výdrž. O aktuálnom stave batérie sa môžete kedykoľvek informovať vďaka kontrolným indikačným diódam a včas sa teda rozhodnúť, či už je vhodné batériu dobiť alebo vymeniť.

Všetky parametre čelovky (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Čelovka Fenix HM50R je dostupná v internetovom obchode www.kronium.sk a aj u ďalších predajcov značky Fenix. Odporúčaná maloobchodná cena je 59,90 Eur.

Náhľadový obrázok - Vysoký výkon mini čelovky Fenix HM50R oceníte nielen na jeseň

Aby bolo legislatíve EÚ učinené zadosť, vedzte, že tento web využíva cookies, ako drvivá väčšina všetkých stránok na internete.
Ďalším používaním webu s ich využitím súhlasíte. Ďalšie informácie >