Výnimočný výkon

Ľudia sú často prekvapení úžasným výkonom a univerzálnosťou svietidiel Fenix. Výrobca totiž nie len, že naslúcha prianiam a nápadom užívateľov, ale snaží sa im aj maximálne vyhovieť.

Každé svietidlo je kombináciou špičkovej LED, unikátnej optiky a elektroniky s konštantnou reguláciou.

Svetelné zdroje

Fenix používa najmodernejšie výkonné svetelné diódy (LED) od amerického výrobcu Cree, ktoré ponúkajú účinnosť až 200 lm/W. Na rozdiel od bežných žiaroviek vyžarujú až 20x viac svetla pri rovnakej spotrebe, nepraskajú a majú až 50 000 hodín.

Norma ANSI/NEMA FL 1-2009

Fenix uvádza od roku 2010 pri všetkých nových modeloch parametre v súlade s americkým štandardom ANSI/NEMA FL 1-2009. Zvyšuje tak informovanosť zákazníkov a uľahčuje orientáciu v ponuke od rôznych výrobcov, ktorí taktiež uvádzajú parametre svietidiel podľa štandardu ANSI/NEMA FL 1.
Fenix je jeden z prvých výrobcov svietidiel, ktorý sa rozhodol dobrovoľne dodržiavať túto prísnu normu. Pri porovnaní s konkurenčnými výrobkami preto vždy venujte pozornosť tomu, či sú parametre uvedené podľa ANSI normy. V opačnom prípade je od hodnôt konkurencie nutné odčítať aj viac ako 30 %.

Podľa normy sa merajú tieto parametre

Světelný tok (lúmeny) uvádza celkové množstvo svetla produkované svietidlom. Je meraný v profesionálnom kalibrovanom guľovom integrátore. Hodnota sa odčíta v intervale medzi 30. až 120. sekundou po zapnutí svietidla.
Vo vzdialenosti 2, 10 a 30 metrov sa kalibrovaným luxmetrom zmeria hodnota osvetlenia v najintenzívnejšej časti svetelného kužeľa (obvykle v strede). Z tejto hodnoty sa potom spočíta intenzita svetelného kužeľa, ktorá sa uvádza v kandeloch (cd, candela).
Dosvit sa uvádza ako vzdialenosť, na ktorej poklesne intenzita osvetlenia na hodnotu 0,25 lux. To je približne intenzita osvetlenia, ktorú vytvára Mesiac v splne za jasnej oblohy. Hodnota sa odčíta v intervale medzi 30. až 120. sekundou po zapnutí.
Čas výdrže na batérie je udávaný ako doba, do ktorej svetelný výkon klesne na 10 % počiatočnej hodnoty zmeranej 30 sekúnd po zapnutí.
Nárazuvzdornosť udáva minimálnu výšku pádu na tvrdý povrch (napríklad betón), pri ktorom nedôjde k poškodeniu svietidla. Telo svietidla nesmie vykazovať žiadne praskliny a musí byť plne funkčné. Minimálna výška pádu pri teste je 1 meter.

Norma ANSI FL 1 rozoznáva tieto druhy odolnosti voči vode:
— Striekajúca voda (IPX4 a IPX6)
— Krátkodobé ponorenie (IPX7)
— Trvajúce ponorenie do vody (IPX8)
Aby bolo legislatíve EÚ učinené zadosť, vedzte, že tento web využíva cookies, ako drvivá väčšina všetkých stránok na internete.
Ďalším používaním webu s ich využitím súhlasíte. Ďalšie informácie >