Nová taktická baterka Fenix TK25IR umožní vidieť a nebyť videný

Svoju prvú baterku na nočné videnie uvádza na trh renomovaný výrobca Fenix. Taktická baterka TK25IR ponúka možnosť voľby medzi infračerveným a bielym svetlom v jedinečne skonštruovanom duálnom reflektore.

Vojaci, policajti a ďalší profesináli v ozbrojených zložkách sa mnohokrát ocitnú v situácii, kedy potrebujú v tme vidieť, no sami nebyť videní. Nočné videnie na báze infračerveného spektra ich môže ochrániť pred vystavením sa zbytočnému riziku a vďaka tomu dokážu predchádzať nebezpečným situáciám. Práve pre týchto profesionálov, ale aj lovcov a všetky dobrodružné povahy, je určená nová lovecká baterka Fenix TK25IR. Inovatívny a patentovaný systém duálnych svetelných zdrojov v jednom reflektore umožňuje jednoduché prepínanie medzi bielym a infračerveným svetlom. V baterke sú zabudované dve biele LED CREE XP-G2 S3 s maximálnym výkonom 1000 lúmenov a dosvitom 225 metrov a dvojicou infračervených LED s maximálnym výkonom 3000 mW.

Biele LED ponúka päť režimov výkonu, od uvedeného maximálneho s výdržou 2 hodiny svietenia, až po najnižší ekonomický režim s výkonom 15 lúmenov a výdržou 4,5 dňa nepretržitého svietenia. Škálu režimov bieleho svetla rozširuje výstražný stroboskop vhodný napríklad na odvrátenie bezprostredne hroziaceho útoku alebo na signalizáciu. Infračervené svetlo je nerozpoznateľné pre bežné oko a je tak veľmi žiadané medzi profesionálmi na taktické využitie ale aj medzi poľovníkmi. Fenix TK25IR vyžaruje infračervené svetlo s vlnovou dĺžkou 850 nm, ktoré je kompatibilné s väčšinou nočných videní. Voliť je možné z dvoch režimov výkonu 3 000 mW a 1 000 mW.

Všetky svetelné režimy sa jednoducho ovládajú pomocou dvojice taktických spínačov na konci baterky. Väčší z nich slúži na okamžité zapnutie a vypnnutie baterky, menší potom na prepínanie medzi jednotlivými režimami a aktiváciu stroboskopu. Prepínanie medzi bielym a infračerveným svetlom prebieha vďaka patentovanej technológii jednoduchým pootočením hlavy baterky v ľubovolnom smere. Jednoduché a praktické ovládanie vychádza maximálne v ústrety požiadavkám profesionálov na taktické využitie. Svietidlo je napájané jedným Li-ion akumulátorom typu 18650 alebo alternatívne dvojicou jednorázových, mrazuvzdorných CR123A baterií. Telo baterky vyhovuje štandardu IP68, je teda prachotesné a kompletne vodotesné až do hĺbky 2m. Okrem toho je konštrukcia z leteckého duralu nárazuvzdorná voči pádom z výšky 1 meter. Baterka Fenix TK25IR je dodávaná s pevným držiakom na opasok s rýchloupínacím mechanizmom a je kompatibilná so širokou škálou príslušenstva – od montáží na zbraň, diaľových spínačov, cez montáž na bicykel až po difuzér alebo výstražný dopravný kužeľ.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Baterka TK25IR je dostupná v internetovom obchode www.kronium.sk ale aj u ďalších predajcov značky Fenix. Odporúčaná maloobchodná cena je 104,90 Eur.

Náhľadový obrázok - Nová taktická baterka Fenix TK25IR umožní vidieť a nebyť videný

Aby bolo legislatíve EÚ učinené zadosť, vedzte, že tento web využíva cookies, ako drvivá väčšina všetkých stránok na internete.
Ďalším používaním webu s ich využitím súhlasíte. Ďalšie informácie >