Laserové svietidlo Fenix HT30R prereže tmu ostrým svetelným lúčom

Zdrojom svetla nového taktického svietidla od Fenixu nie je dióda, ale biely laser. Vyniká dosvitom 1500 metrov a svetelným tokom 500 lúmenov. Je vybavené vysokokapacitným akumulátorom typu 21700 a jeho vodotesnosť zdokonaľuje závitový mechanizmus, ktorý bezpečne zakryje USB-C konektor. Svietidlo má zároveň špičkovú taktickú výbavu v podobe duálneho koncového spínača a stroboskopu, ktorý je možné aktivovať priamo. Je ideálne pre profesionálov operujúcich v ťažkom teréne. Dá sa namontovať na dlhú zbraň, z ktorej dokonale nasvetlí aj vzdialený cieľ.

V reflektore taktického nabíjacieho svietidla Fenix HT30R je zabudovaný biely laser založený na technológii LEP (laser excited phosphor). Často sa využíva v automobilovom priemysle pri tých najluxusnejších vozidlách. Je schopný vyvinúť extrémne zaostrený lúč, ktorý pri použití na dlhej strelnej zbrani umožňuje presnú streľbu aj na veľkú vzdialenosť. Dosvit dosahuje 1500 metrov. Je možné zvoliť svetelný výkon 500 lúmenov alebo nižší stupeň 100 lúmenov s výdržou 7 hodín. Ďalej je k dispozícii stroboskopický režim tiež v hodnote 500 lúmenov.

Li-ion akumulátor 21700 s kapacitou 5000 mAh taktiež pochádza zo sféry automobilového priemyslu. Svietidlá Fenix si dokázali konštrukčne poradiť s jeho trochu väčšími rozmermi a získali tak výkonný zdroj energie s veľkou výdržou. Dobíja sa cez konektor USB-C, ktorý je spolu s indikačnou diódou skrytý pod závitom hlavy svietidla. S dokúpenou redukciou ALF-18 sa dá na napájanie použiť aj nabíjací akumulátor 18650.

Cennú výbavu svietidla chráni telo z leteckého hliníka typu A6061-T6 a tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom. Použitý materiál zaručuje ochranu proti nárazom. Úprava povrchu tvrdou anodizáciou chráni povrch pred poškriabaním a otermi. Vodotesnosť a prachotesnosť dosahuje štandard IP68, čo znamená funkčnosť svietidla aj 2 metre pod hladinou po dobu 30 minút. K tomu môžeme pripísať aj použiteľnosť vo veľkom teplotnom rozmedzí -35 až 45 °C.

Duálny taktický spínač na konci svietidla je dôležitým prostriedkom rýchleho a spoľahlivého ovládania, najmä v krízových situáciách. Pomocou funkcie okamžitého zapnutia a vypnutia (momentary on/off) je možné svetlo rýchlo aktivovať aj rýchlo zhasnúť. Prídavné tlačidlo slúži na prepínanie režimov a tiež na priame zapnutie stroboskopu, ktorý má signálny a sebaobranný význam. Ryhovanie povrchu účinne zabraňuje vykĺznutiu rukoväte a zaručuje pevnejší úchop, najmä pri použití v rukaviciach.

Priemer svietidla 2,6 centimetra umožňuje upevnenie na dlhú zbraň. Akumulátor je uložený medzi dvoma pružinami, a preto bez problémov znáša spätné rázy na zbrani. Biele laserové svetlo koncentrované do úzkeho kužeľa znamenite podporuje presnosť nočnej streľby a stane sa vítaným spojencom vojakov i lovcov. Strelci môžu využiť ďalšie kompatibilné príslušenstvo, ku ktorému patrí napr. montáž na hlaveň Fenix ALG-18, rýchloupínacia montáž na lištu ALG-15, montáž na optiku, káblový spínač AER-05 a ďalšie.

Všetky kľúčové parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Dobíjateľné laserové svietidlo Fenix HT30R je dostupné v internetovom obchode www.kronium.sk aj u ďalších predajcov značky Fenix. Na stránkach e-shopu nájdete aj podrobnejší návod na ovládanie. Odporúčaná maloobchodná cena je 289,90 Eur s DPH.

Náhľadový obrázok - Laserové svietidlo Fenix HT30R prereže tmu ostrým svetelným lúčom

Aby bolo legislatíve EÚ učinené zadosť, vedzte, že tento web využíva cookies, ako drvivá väčšina všetkých stránok na internete.
Ďalším používaním webu s ich využitím súhlasíte. Ďalšie informácie >