Lovecké svietidlo Fenix HT18 ohromí takmer kilometrovým dosvitom

 Vo výbere svietidiel pre poľovníkov výrazne zamiešal karty model Fenix HT18, ktorý dosvieti na 925 metrov, vysiela lúč svetla s výkonom až 1500 lúmenov a má skoro trojdňovú výdrž. Dá sa použiť pri dohľadávaní zveri, a kde to zákon dovoľuje, aj na zbrani pri samotnom love. Nové svietidlo udržiava tradičný štandard vysokej odolnosti a vodotesnosti značky Fenix. Vybavenie taktickým koncovým spínačom umožňuje aj ďalšie profesionálne využitie. Vďaka rekordnému dosvitu poskytne neoceniteľnú službu zvlášť pri pátracích a záchranných akciách v nočnom teréne, alebo pri strážení rozsiahlych areálov.

Lovecké svietidlo Fenix HT18 dosiahne svetelným kužeľom do vzdialenosti 925 metrov. Tento fenomenálny dosvit, ktorý prekonáva všetky predošlé modely, je súhrou supervýkonnej diódy, modernej a silnej batérie a veľkého, hladkého reflektora. Moderná mnohočipová LED Cree XHP 35 High Intensity dosahuje vysokú účinnosť a svetelný tok 1500 lúmenov. Podľa potreby sa dá využiť aj režim s nižším výkonom a dlhšou výdržou, na najnižšom stupni „Low“ (30 lúmenov) možno nepretržite svietiť 61 hodín.

Tento „diaľkový reflektor“ s rozmermi ručného svietidla je napájaný novým typom Li-ion akumulátora 21700, ktorý disponuje vysokou kapacitou 5000 mAh a schopnosťou rýchlejšieho nabíjania. Má navyše vstavaný konektor USB-C, ktorým možno dobíjať aj bez špeciálnej nabíjačky, len s využitím bežného USB-C kábla. V prípade potreby možno tiež s pomocou redukcie do svietidla vložiť Lion-akumulátor 18650 (potom však svietidlo dosahuje výkon 1100 lúmenov).

Elektronika s konštantnou reguláciou udržuje u svietidla stabilný výkon aj pri postupnom vybíjaní batérie. Pri tak silnom svetelnom toku je tiež nevyhnutná inteligentná ochrana proti prehriatiu. Pokiaľ teplota LED prekročí 65°C, výkon sa automaticky zníži.

Príslušenstvo svietidla obsahuje okrem redukcie tiež červený a zelený filter. Ide o ďalšie cenné pomôcky pre lovca, pretože po ich aplikácii osvetlená zver reaguje pokojnejšie. Filtre vždy značne znižujú dosvit, ale tento „ručný svetlomet“ s červeným filtrom dosvieti na 325 metrov a so zeleným filtrom na 220 metrov, čo sú dokonca aj u bateriek s bielym svetlom nadpriemerné hodnoty.

Dĺžka je 18,4 cm, priemer hlavy 6,8 cm a priemer tela 2,6 cm. Hoci má svietidlo trochu mohutnejší reflektor, dá sa upevniť na dlhú zbraň. Možno k tomu použiť niekoľko druhov montážii. Akumulátor je vnútri uložený medzi dvoma pružinami, takže bezproblémovo znáša spätné rázy pri streľbe.

Nárazuvzdorné telo je vyrobené z leteckého hliníka, jeho odolnosť voči pádu je testovaná z výšky 1 metra. Vodotesnosť a prachotesnosť svietidla dosahuje štandard IP68, voda do nej neprenikne ani v hĺbke 2 metrov.

Indikačná dióda v bočnom tlačidle informuje o stupni vybitia akumulátora. Vďaka pamäti sa svetlo vždy zapína v poslednom použitom režime. Model Fenix HT18 navyše svojim potenciálom presahuje lovecké využitie. Je tiež vybavený úderným ráfikom na hlave svietidla a režimom oslňujúceho stroboskopu, takže disponuje aj prostriedkami sebaobrany a signalizácie. Taktický spínač v zadnej časti svietidla umožňuje okamžitú aktiváciu svetla pridržaním a je zárukou ľahkého ovládania v rukaviciach. S touto výzbrojou svietidlo dobre poslúži aj vojakom a policajtom. Jeho kvality prídu vhod zvlášť záchranárom, ktorí môžu pomocou úderného ráfika núdzovo rozbíjať sklo pri požiaroch a autohaváriach. Členovia Horskej služby môžu s výkonnejším svetlom ľahšie prehľadávať rozsiahly terén. Prednosti nového modelu ocení každý, kto potrebuje maximálny dosvit v čo najmenšom „ručnom“ vyhotovení.

Všetky kľúčové parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Lovecké svietidlo Fenix HT18 je dostupné v internetovom obchode www.kronium.cz aj u ďalších predajcov značky Fenix. Na stránkach e-shopu nájdete aj podrobnejší návod na ovládanie. Odporúčaná maloobchodná cena je 129,90 Eur.

Náhľadový obrázok - Lovecké svietidlo Fenix HT18 ohromí takmer kilometrovým dosvitom

Aby bolo legislatíve EÚ učinené zadosť, vedzte, že tento web využíva cookies, ako drvivá väčšina všetkých stránok na internete.
Ďalším používaním webu s ich využitím súhlasíte. Ďalšie informácie >