Taktické svietidlo Fenix PD36R je dokonalou syntézou výkonnosti, odolnosti a kompaktných rozmerov

Nové nabíjateľné svietidlo Fenix PD36R razom zaujalo popredné miesto v sérii PD, ktorá kombinuje excelentný svetelný výkon s malými rozmermi vhodnými aj na profesionálne nasadenie. Ku špičkovým parametrom tohto modelu patrí nielen svetelný tok 1600 lúmenov a dosvit 283 metrov, ale tiež vybavenie akumulátorom novej generácie a aj modernejším nabíjacím konektorom USB-C. Vďaka ľahkému a rýchlemu ovládaniu koncovým spínačom môžu baterku spoľahlivo využívať bezpečnostné zložky, avšak jej odolnosť a ideálnu veľkosť do ruky ocení aj široké spektrum ďalších náročných užívateľov.

Taktické svietidlo Fenix PD36R môže niekomu tvarom pripomínať cigaru, inému zas dynamitovú patrónu. Prípadne malé torpédo, nenápadné, obrnené a schopné vyslať silný zväzok lúčov. Ich zdrojom je dióda Luminus SST-40, ktorá dokáže vyvinúť svetlo o sile až 1600 lúmenov. Podľa potreby môžeme využiť celkom šesť výkonnostných režimov vrátane stroboskopu. Pri najnižšej zvolenej intenzite 30 lúmenov možno dosiahnuť výdrž 115 hodín, teda 5 dní nepretržitého svietenia. Hladký parabolický reflektor umožňuje dosvit až 283 metrov. Elektronika svetla reguluje napájací prúd, aby sa udržiaval stabilný, konštantný výkon aj pri postupnom vybíjaní batérie.

S príchodom modelu PD36R je spojená ešte jedna premiéra, vo svete svietidiel Fenix sa predstavuje Li-ion akumulátor typu 21700. Tento energetický článok, doteraz využívaný hlavne v autopriemysle, netrpí pamäťovým efektom ani samovybíjaním, má kvalitné parametre bezpečnosti i životnosti a predovšetkým disponuje výrazne väčšou kapacitou až 5000 mAh. Nabíja sa priamo vo svietidle, nie je teda nutné vlastniť nabíjačku, ktorá je kompatibilná s jeho rozmermi. Naopak, užívateľom sa ponúka unikátny tandem konektora USB-C a vyššieho nabíjacieho prúdu, vo výsledku teda rýchlejšie nabíjanie. V priebehu 4 hodín je úplne vybitý akumulátor opäť v „stopercentnej forme“.

Nový typ akumulátora má väčšiu dĺžku aj priemer, avšak svietidlo ako celok si zachováva pôvodnú veľkosť a nie je o nič dlhšie ako jeho predchodca. Pri kompaktných rozmeroch – dĺžke 13,6 cm, priemere reflektora cca 2,6 cm a priemere tela cca 2,5 cm a váhe 160 gramov vrátane batérie nie je problém mať baterku stále pri sebe a operatívne ju využívať aj v profesionálnej sfére.

Telo je zhotovené z leteckého tvrdeného hliníka a jeho povrch je upravený tvrdou anodizáciou, vzdoruje poškrabaniu a oteru. Materiál odoláva pádom z výšky 1 metra, spoje sú prachotesné. Vodotesnosť je testovaná pod vodou v hĺbke 2 metrov po dobu 30 minút, spĺňa teda štandard IP68. Reflektor chráni tvrdená ultra čistá sklenená šošovka.

Kým bočným tlačidlom sa prepínajú režimy a možno na ňom zistiť stav batérie, zapnutie a vypnutie svietidla prislúcha koncovému spínaču. Ten umožňuje taktické využitie svietidla, je možné ho aj v rukavici rýchlo a spoľahlivo ovládať. Ryhovaný povrch zabraňuje preklzávaniu v ruke, vďaka kovovej spone sa baterka nekotúľa na nerovnom povrchu. To pri svojej ťažkej práci ocenia najmä policajti. Stroboskop s premenlivou frekvenciou nemá len signálnu funkciu, ale slúži aj ako účinný prostriedok k dezorientácii nebezpečného útočníka. Obojsmernou oceľovou sponou možno svetlo pripnúť na opasok alebo na vrecko, s použitím vhodných doplnkov sa dá eventuálne pripevniť na dlhú zbraň alebo na riadidlá bicykla. Nájde uplatnenie aj v armáde, u záchranárov, pri strážení objektov a pri ďalších náročných aktivitách v teréne.

Všetky kľúčové parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Nabíjateľné taktické svietidlo PD36R je dostupné v internetovom obchode www.kronium.cz aj u ďalších predajcov značky Fenix. Na stránkach e-shopu nájdete aj podrobnejší návod na ovládanie. Odporúčaná maloobchodná cena je 99,90 Eur s DPH.

 

Náhľadový obrázok - Taktické svietidlo Fenix PD36R je dokonalou syntézou výkonnosti, odolnosti a kompaktných rozmerov

Aby bolo legislatíve EÚ učinené zadosť, vedzte, že tento web využíva cookies, ako drvivá väčšina všetkých stránok na internete.
Ďalším používaním webu s ich využitím súhlasíte. Ďalšie informácie >