S novým Fenixom E30R môžete vo vrecku nosiť až 1600 lúmenov

S novou baterkou od značky Fenix s označením E30R už neplatí, že za malé rozmery vhodné na každodenné nosenie (EDC) sa platí nižším výkonom. S dĺžkou menej jako 10cm a hmotnosťou 100g tak možete nosiť vo vrecku či na opasku až 1600 lúmenov výkonu a 203 metrov dosvitu. Fenix E30R je vodotesná, nárazuvzdorná a k napájaniu aj pri tak malých rozmeroch slúži Li-ion akumulátor typu 18650, ktorý možno dobíjať priamo vo svietidle. Tieto parametre a odolnosť z nej robia skvelého spoločníka na prácu, turistiku aj táborenie.

Svietidlo, vybavené diódou amerického výrobcu Luminus, disponuje šiestimi režimami výkonu vrátane stroboskopu s premenlivou frekvenciou. Pri bežnom prisvietení na prácu skvele poslúži úsporný stupeň 30 lúmenov, ktorý dosahuje výdrž viac ako 70 hodín. S narastajúcou tmou môžeme odstupňovať svetelný tok na 150, 350, 800 lúmenov a v prípade potreby dokáže LED Luminus SST-40 vyprodukovať prekvapivý výkon až 1600 lúmenov s dosvitom 203 metrov. Aby nedošlo k prehriatiu, po 60 sekundách sa výkon postupne zníži na 900 lúmenov.

Aj keď sa to na základe rozmerov zdá neuveriteľné, zdrojovým článkom je tu Li-on akumulátor typu 18650, konkrétne s kapacitou 3500 mAh. Na dobíjanie slúži USB kábel so špeciálnym magnetickým konektorom, ktorý sa sám prichytí k nabíjacej plôške na boku svietidla. Nepotrebujeme teda samostatnú nabíjačku, stačí kábel pripojiť do USB konektora počítača, powerbanky či zásuvky v aute. Úplne vybitý akumulátor dobijeme za 4 hodiny. Alternatívnym zdrojom môžu byť dve jednorazové batérie CR123A.

Priemer reflektora dosahuje 2,54 cm, telo je o 4 mm užšie. Vďaka supertenkému kolimátoru a magnetickému nabíjaniu sa dĺžka baterky skrátila na 9,9 cm. Vznikla tak unikátna kombinácia malých rozmerov a extrémnej výkonnosti.

Pri dlhšej práci so svietidlom oceníte, že jej elektronika udržiava digitálnou reguláciou stály svetelný výkon aj pri postupnom vybíjaní batérií. S ohľadom na rozmery sa však muselo pamätať na ochranu proti prehriatiu. Okrem časového obmedzenia v najvýkonnejšom režime sa tiež výkon znižuje v postupných krokoch, ak teplota svetla presiahne 65°C. Po jej poklese pod túto hranicu sa zase výkon automaticky zvýši na pôvodnú úroveň (s výnimkou spomínaného najsilnejšieho stupňa).

Použitie leteckého tvrdeného hliníka a tvrdá anodizácia povrchu (typ III) je už u Fenixu štandardom. Preto povrch odoláva oteru a poškriabaniu, svietidlu neublíži b a jeho vodotesnosť je otestovaná do hĺbky 2 metre (stupeň odolnosti IP68).

Model Fenix E30R je vybavený ešte niekoľkými praktickými vychytávkami. Pri častejšom používaní určite všetci uvítajú možnosť sledovať pomocou indikátora stupeň vybitia batérie. Ale aj toho, kto si stav batérie neskontroluje, červené blikanie upozorní, že je najvyšší čas dobíjať. K noseniu vo vrecku sa tiež hodí možnosť tlačidlo uzamknúť a zamedziť tak náhodnému zapnutiu. Baterku možno ešte upevniť kovovou sponou vo vrecku či na opasku a tiež vďaka pribalenej šnúrke nosiť na zápästí.

Toto svetlo je vhodné na každodenné nosenie (Every Day Carry) a uplatní sa v širokom spektre pracovných i voľnočasových aktivít. S ohľadom na obvyklé použitie sa pri zapnutí spúšťa najnižši režim, vyššie režimy a stroboskop sú k dispozícii podľa potreby. Novinka Fenix E30R vyniká prekvapivým maximálnym výkonom a má potenciál stať sa kráľovnou EDC svetiel.

Všetky kľúčové parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Vreckové svetlo Fenix E30R je dostupné v internetovom obchode www.kronium.cz aj u ďalších predajcov značky Fenix. Na stránkach e-shopu nájdete aj podrobnejší návod na ovládanie. Odporúčaná maloobchodná cena je 79,90 Eur s DPH.

Náhľadový obrázok - S novým Fenixom E30R môžete vo vrecku nosiť až 1600 lúmenov

Aby bolo legislatíve EÚ učinené zadosť, vedzte, že tento web využíva cookies, ako drvivá väčšina všetkých stránok na internete.
Ďalším používaním webu s ich využitím súhlasíte. Ďalšie informácie >