TK72R prekonáva výkon všetkých predchádzajúcich bateriek Fenix

Je to pravý „Terminátor“ medzi svietidlami, ktorý dokáže vystupňovať výkon od 100 do  9000 lúmenov a vďaka trom diódam žiari širokým kužeľom až do vzdialenosti 286 metrov. Zdrojom je interný Li-ion akumulátor, ktorý je možné priamo vo svietidle dobíjať pomocou micro-USB konektora. Fenix tak pripravil nový darček pre policajtov, záchranárov a ďalších špecialistov. Vďaka svojim vlastnostiam je svietidlo TK72R cennou pomôckou pri strážení rozľahlých areálov a při nočných prieskumných a záchranných operáciach.

Tlačidlovým ovládaním môžeme postupne zvýšiť výkon prúdiaci z  troch reflektorov v  krokoch   po 100 lúmenoch, až sa svietidlo naplno rozžiari ako „trojoký boh Šiva“ svetelným tokom 9000   lúmenov. Možno tiež použiť stroboskopický režim, vhodný napr. na signalizáciu v núdzových situáciách. Diódy Cree XHP70 majú úctyhodnú životnosť až 50 000 hodín svietenia. Pri  maximálnom výkone vydrží svietidlo bez nabitia cca 50 minút, na minimálny výkon môže svietiť 50 hodín. Pri každej baterke je nemilé, keď ju chceme použiť a odniekiaľ ju vytiahneme svietiacu a takmer vybitú. No aj na to je tu pamätané – ovládacie tlačidlá totiž možno na čas prepravy alebo uloženia uzamknúť.

Na mieru vyrobený Li-ion akumulátor má kapacitu 7000 mAh / 7,2 V (50,4 Wh) a při výmene nemusíme riešiť hľadanie správnej polarizácie, možno ho do svietidla vložiť oboma smermi. Na OLED displeji si môžeme udržiavať prehľad o stave batérie, zvolenom režime a ostávajúcej dobe svietenia. Na plné dobitie je potrebných zhruba 6 hodín, okrem priloženého USB adaptéru je možné v praxi použiť aj napr. nabíjačku na  mobilný telefón alebo USB adaptér v  aute. Nabité svietidlo sa vám zasa dokáže odvďačiť tým, že vďaka funkcii powerbanky dodá energiu napríklad vášmu mobilu.

Je to zdatný pomocník, ktorý sa nenechá „vyšťaviť“ – disponuje ochranou proti prílišnému vybitiu akumulátora aj proti prehriatiu. Pri poklese napätia pod určitú hranicu automaticky prepne do nižšieho režimu. Keď sa prekročí teplota 65 °C, svietidlo takisto automaticky zníži výkon na   2500   lúmenov, po  ochladení možno samozrejme úroveň svetelného toku opäť zvýšiť. Okrem toho, že dokáže pracovať v 11 režimoch, má aj skvelú pamäť a po zapnutí funguje v naposledy použitom móde (okrem zábleskových režimov).

Táto superbaterka tiež úspešne odoláva nepriaznivým podmienkam. Je vodotesná (testované v   hĺbke 2 metre po dobu 30 minút) a prachotesná podľa stupňa ochrany IP68. Ani pád z výšky 1   metra jej neublíži. Je vyrobená z leteckého tvrdeného hliníka, každý reflektor je doplnený o  ráfik z nerezovej ocele a chráni ho tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom. Vrúbkovaná rukoväť len tak nevykĺzne z ruky a i v rukaviciach je ovládanie jednoduché.

Čo sa týka veľkosti, všetky uvedené prednosti výrobca spojil s relatívne malými rozmermi – dĺžkou 15,6 cm a priemerom 5,9 cm (pri reflektore, telo je ešte o  9 mm užšie). Vzhľadom k výkonu je prekvapivo nízka aj hmotnosť 635 gramov.

Všetky kľúčové parametre svietidla (predovšetkým svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009 .

Svietidlo Fenix TK72R   je dostupné v internetovom obchode   www.kronium.cz,   ale aj u ďalších predajcov značky Fenix. Na stránkach e-shopu nájdete aj podrobnejší návod na ovládanie. Odporúčaná maloobchodná cena je 335,20 € s DPH.

Náhľadový obrázok - TK72R prekonáva výkon všetkých predchádzajúcich bateriek Fenix

Aby bolo legislatíve EÚ učinené zadosť, vedzte, že tento web využíva cookies, ako drvivá väčšina všetkých stránok na internete.
Ďalším používaním webu s ich využitím súhlasíte. Ďalšie informácie >