S ľahkou čelovkou Fenix ​​HL15 vás súmrak pri behaní nezaskočí

Zatiaľ čo vysoko výkonné čelovky ocenia priaznivci náročných a dlhých nočných pretekov a tréningov, rekreační bežci na svojich krátkych kondičných behoch uprednostnia čo najľahšiu a najmenšiu čelovku. Práve na nich mieri Fenix so svojou novinkou HL15.

Kto nebehá, ako by nebol. Behanie je neoddiskutovateľným fenoménom dneška a renomovaný výrobca svietidiel a čeloviek Fenix vychádza v ústrety požiadavkám bežcov, ktorí sa ani v stále sa skracujúcich dňoch nechcú vzdať svojich ranných a večerných tréningov. Na ne potrebujú kvalitnú a spoľahlivú čelovku, ktorú na hlave ani nepocítia. Solídny svetelný výkon, dostatočná výdrž a odolnosť sú atribúty, ktoré sa úspešne stretávajú v novej čelovke Fenix HL15.

Čelovku HL15 poháňajú len dve mikrotužkové batérie, vďaka čomu bolo dosiahnuté nízkej hmotnosti a malých rozmerov. Bez batérií váži iba 60 gramov, vďaka rozmerom 63×41,5×35 mm ju po behu bez problémov schováte aj do malého vrecka na oblečenie. Vďaka špičkovej LED XP-G2 americkej firmy Cree a modernej elektronike však aj takto malá čelovka ponúka veľmi slušný výkon 200 lúmenov a dosvit až 50 metrov. Uvedené hodnoty platia pre najsilnejší Turbo režim, ktorý čelovka poskytne celkovo po dobu 1,5 hodiny, ten však využijete len prechodne v extrémne neprehľadných miestach. Keď pobežíte v bežnom teréne, bohato si vystačíte s vysokým režimom s 70 lúmenmi s výdržou až 4 hodiny. Pokiaľ o sebe kvôli bezpečnosti chcete len „dať vedieť“ pri behaní napríklad v parku, uprednostníte stredný režim s 30 lúmenmi. Najnižší režim so 4 lúmenmi postačí napríklad na čítanie v mape a poslúži vám po dobu dlhých 12,5 hodín. Pre vyššiu bezpečnosť pri pohybe v premávkou exponovaných miestach je čelovka vybavená dvojicou postranných červených diód, ktoré ovládate druhým tlačidlom nezávisle od zvoleného režimu bieleho svetla.

S Fenix HL15 ale nemusíte len behať, svojimi parametrami vyhovie aj mnohým ďalších využitiam, od pohotovostného svietidla v aute pre nepredvídané opravy, cez turistiku až po univerzálnu čelovku do domu či na chatu. V čase krátkych a pochmúrnych jesenných a zimných dní treba tiež dbať na zvýšenú pozornosť pri pohybe na neosvetlenej krajnici. Zákon nám ukladá nosiť reflexné prvky, avšak testy preukázali, že chodec s čelovkou je vidieť až na dvojnásobnú vzdialenosť ako s jednoduchým reflexným prvkom na oblečení. Reflexným prvkom vyhoviete zákonu, ak si k nemu navyše zaobstaráte čelovku, urobíte významný krok pre svoju bezpečnosť. Čelovka Fenix HL15 nemenej tak zaujme svojou odolnosťou. Výrobca garantuje stupeň krytia IP67, ktorý znamená úplnú prachotesnosť a vodotesnosť do hĺbky 1 metra. Samozrejmosťou u outdoorových čeloviek značky Fenix je potom tiež nárazuvzdornosť voči pádom minimálne z 1 metra.

Všetky parametre svietidla – svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť – sú merané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Čelovka Fenix HL15 je dostupná v internetovom obchode www.kronium.sk aj u ďalších predajcov značky Fenix. Odporúčaná maloobchodná cena je 29,90 € vrátane DPH.

Náhľadový obrázok - S ľahkou čelovkou Fenix ​​HL15 vás súmrak pri behaní nezaskočí

hl15_13

Aby bolo legislatíve EÚ učinené zadosť, vedzte, že tento web využíva cookies, ako drvivá väčšina všetkých stránok na internete.
Ďalším používaním webu s ich využitím súhlasíte. Ďalšie informácie >